V petek, 19. 6. 2026, so učenci šestih razredov obiskali naše glavno mesto. Spoznavali so Ljubljano kot kulturno, politično, gospodarsko in upravno središče naše države. Z vzpenjačo so se vzpeli na ljubljanski grad, od koder se je odprl lep razgled na mesto in njegovo okolico. Dan so zaključili v Narodni galeriji z raziskovalnim ogledom Zgovorne slike. Ob umetniških delih so spoznavali dogodke in osebnosti iz slovenske zgodovine in odkrivali zgodbe, ki jih pripovedujejo slike. Učenci so preživeli prijeten dan drug z drugim in pridobili nova znanja.
- nedelja, 21 jun
- os-podcetrtek.si
